A Google új csevegőalkalmazásának legnagyobb nóvuma egy napról napra tanuló, elvileg egyre értelmesebb javaslatokkal előálló, a cég más termékeiben szintén felbukkanó chatbot. Állítólag jobb, mint a konkurens termékek.
2016. szeptember 22. 14:20
p
0
0
0
Mentés
Androidra és iPhone-ra is letölthető a Google legújabb mobil csevegőalkalmazása, az Allo (a chatbot Google Asszisztenssel). Hasonló a legtöbb azonnali üzenetküldő apphoz: stickerek, emojik, egyéni és csoportos beszélgetések stb. A WhatsAppal ellentétben az üzenetek alapbeállításban nem titkosítottak, inkognitó módra váltva viszont máris azok. Eldönthetjük, mennyi idő után kerüljenek törlésre.
Az újgenerációs levelezőkliens Inbox-szal bemutatott „intelligens válasz” – a program elvileg helyettünk feleli meg a maileket – az Allonál is fontos funkció. Szövegalapú előrejelzéseknél ugyan nem ritka, viszont a Google egy lépéssel továbbmegy: a Photos szolgáltatásból beemelt képfelismeréssel fotókra is javasol válaszokat.
Az Allo legnagyobb újítása azonban az @google-ként megjelenő Asszisztens. Elbeszélgethetünk vele, faggathatjuk, hogy milyen éttermeket ajánl, fényképeket kerestethetünk vele, utánanézhet az időjárásnak stb. Sőt, még az okostelefont is utasíthatjuk, hogy ezt meg azt csináljon az Androidon. Csoportos beszélgetésnél szintén használható, csak be kell húzni a csevegésbe.
Kérdés, mire megy a Google az Asszisztenssel felturbózott chatbottal, egy olyan területen, ahol mások látványosat buktak. Napi tevékenységünkből tanulva próbál egyre jobb javaslatokkal előállni, valahogy úgy, mint a Now teszi a Google iPhone-os keresőappján vagy androidos készülékek alapbeállításaként.
Az Asszisztenssel először az Allo-n folytathatunk interakciókat, de ez csak a kezdet, a Google több termékébe igyekszik integrálni. A még idén megjelenő, minden bizonnyal az Amazon Echojával és Alexájával rivalizáló Home okosotthon-csomópontban hangra aktiválódik majd a gépsegéd.
A Samsung bejelentette, hogy az év első felében piacra dobja régóta várt mesterséges intelligenciával (MI-vel) felszerelt robotját, a Ballie-t. A guruló robotasszisztens egyesíti magában a mesterséges intelligencia, az okosotthon-vezérlés és a hordozható projektor funkcióit. A CES 2025 technológiai kiállításon bemutatott eszköz jelentős előrelépést mutat a 2020-as koncepcióhoz képest
A mesterséges intelligencia megjelenése a hadviselésben radikálisan formálja át a modern háborúk arculatát. Az autonóm fegyverek fejlesztése komoly etikai kérdéseket vet fel, miközben a nagyhatalmak versenyfutása már elkezdődött.
A gödi Búzaszem iskolában évek óta a táskák mélyén lapulnak az okoseszközök. A tanulóknak egészen nyolcadik osztályig még odahaza sincs megengedve a használatuk. Helyette néptánc- és népzeneórákat vesznek, cserkészkednek, a fiúk még a szablyavívás fortélyait is elsajátíthatják.
Európa komoly lemaradással küzd a félvezetők gyártása terén, pedig a mesterséges intelligencia 2030-ra akár 600 milliárd dollárral járulhat hozzá a kontinens gazdaságához. Az USA és Kína technológiai dominanciája arra ösztönzi az európai ágazatot, hogy többet fektessenek be az MI-értéklánc egyes területeibe.
Volt arra példa, hogy a vásárlókat annyira hidegen hagyta az életmentés, hogy többen átléptek a betegen, és még az életmentők felszerelésébe is belerúgtak.
Amikor már azt hittük, hogy elolvastuk 2024 legjobb képregényeit, akkor akadt a kezünkbe a Vörös Superman, ami könnyedén maga mögé utasítja a legtöbb tavalyi kötetet.
p
1
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!